" />

Новини

01.03.2012
Володимир ЧЕРЕДА: «Київ завжди буде з хлібом, бо у місті є така компанія, як «Київхліб»
Володимир ЧЕРЕДА: «Київ завжди буде з хлібом, бо у місті є така компанія, як «Київхліб»

Про секрети успіху ПАТ «Київхліб», яке більше, ніж   80 років забезпечує хлібобулочною та кондитерською продукцією столицю й прилеглі області, «Хрещатик» поспілкувався з генеральним директором компанії Володимиром Чередою.

 

- Володимире Вікторовичу, які обсяги виробництва на вашому підприємстві?

 

- До складу компанії входить шість хлібокомбінатів у столиці та шість виробничих майданчиків у Київській області. За добу виробничі потужності сягають 650 тонн хлібобулочних виробів, 10 тонн тортів, 12 тонн печива, 5 тонн сушки, 6 тонн сухаря. Ми випускаємо близько 600 найменувань продукції й реалізовуємо її більше, ніж в тисячі торгових точок. 

 

-  «Київхліб» визнаний лідером хлібопекарного ринку України. У чому полягає секрет такого успіху?

 

- Секрет нашої популярності ґрунтується на кількох моментах. По-перше, вірність традиціям та натуральність продуктів. Усі наші хлібобулочні вироби, які випускаються масово, виготовляються за класичною технологією. Хоча вона складна, енерго- та фінансово витратна, але ми тримаємо марку. По-друге, ми гарантуємо своїм споживачам продукт високої якості, який безпечний для здоров’я. Наприклад, якщо взяти хліб  український столичний, то сьогодні багато виробників на маркуванні дописують «хліб бездріжджовий», але в природі бездріжджового хліба не існує – це нечесний по відношенню до споживача маркетинговий хід. На нашому підприємстві хліб український столичний складає майже 50% продажів. Для його виготовлення  використовуються не пресовані дріжджі, а спеціально розроблена закваска на основі молочнокислих бактерій. Завдяки тривалим процесам бродіння напівфабрикатів природнім шляхом накопичуються органічні кислоти, що надають характерного смаку та аромату цьому хлібу.  Це натуральний продукт, корисний для здоров’я.

Ще один фактор, ми ніколи не гралися з масою продукту. Тобто, якщо класичний батон виготовлявся масою 500 г, то ми його і робимо таким, а зараз же можна зустріти й 450, а то й 380 г. Український столичний хліб традиційно має масу 950 г., ми також втримуємо ці показники.

 

- Які з ваших виробів користуються популярністю серед киян?

 

- Усі наші продукти знаходять свого покупця. Та якщо споживачів поділити за віковими категоріями, то зараз ті, кому до 30 – віддають перевагу новим розробкам, а старше покоління традиційно купує хліб український столичний, пшеничний, батон. Але поряд з цим ми бачимо, що відбуваються зміни на ринку, наприклад, помітне збільшення випуску заварних сортів хліба. Раніше вони мали сезонний характер, і в основному їх використовували для приготування квасу, сьогодні у нас йде постійне збільшення цієї групи продукції. З’являється покупець, який хоче споживати саме заварний хліб. Звичайно, ця продукція має складнішу технологію виготовлення, процес триває понад 18 годин. Все, що хоче наш споживач, ми випускаємо, і ця продукція є на полицях магазинів.

 

- Володимире Вікторовичу, для виготовлення продукції використовуєте усі інгредієнти вітчизняного виробництва чи якісь закуповуєте із-за кордону?

 

- Традиційно ми використовуємо інгредієнти вітчизняного виробництва, але для деяких видів продукції у невеликих кількостях використовуються й закордонні інгредієнти. Наприклад, ізюм, курага, кунжут. Та хочу вас запевнити, що якихось хімічних поліпшувачів та розпушувачів у своїх хлібобулочних виробах ми не використовуємо. Це принципова позиція для нас, своєрідне табу.

 

- Маючи такий широкий асортимент, ви забезпечуєте лише Київську область хлібобулочними продуктами чи й інші регіони України? Маєте вихід на зовнішній ринок?

 

- Продукцію довготривалого зберігання - печиво, соломку, сухарі - у досить великій кількості ми експортуємо у країни Європи, Америки, Ізраїлю, Прибалтики. В Україні наші вироби реалізуються в столиці, Київській області та усіх областях, які з нею межують.

 

- Для випікання хлібобулочних та кондитерських виробів на підприємствах вашого товариства використовується стара рецептура чи розробляється нова?

 

- Рецепти ми розробляємо нові, особливо якщо використовуємо якісь цікаві інгредієнти. Але, загалом, у нас класична технологія приготування.  Лише в окремі види продукції   додаються якісь компоненти (наприклад, горіхи, курага, чорнослив) для одержання нового смаку. Схема приготування тіста  у нас залишається класичною, тобто без змін. 

 

- Володимире Вікторовичу, якщо говорити про кондитерські вироби, чи не відчуваєте ви конкуренцію з боку приватних кондитерських цехів?

 

- Відчуваємо. Але найстрашніше те, що ми відчуваємо нечесну конкуренцію. Адже для кондитерських виробів важливо, у яких умовах вони виготовляються, а на це дуже часто власники приватних цехів не звертають увагу. Споживачам варто знати, що приступаючи до виготовлення торта, кондитер щодня має пройти медичний огляд, адже торт не проходить термічної обробки, а для його приготування використовують крем. На наших підприємствах, де виготовляються кондитерські вироби, ми за всім цим слідкуємо, й попри те, що наші кондитери працюють в рукавичках, у нас в штаті є манікюрниця, яка робить гігієнічний манікюр кондитерам, що працюють з кремом. На кондитерських підприємствах є бактеріологічні лабораторії, де досліджується сировина та готова продукція.  Ми повинні бути впевнені, що цей продукт чистий,  гарантовано безпечний для споживача. Покупці мають розуміти, що у невеликому приміщенні (навіть у торговельному підприємстві)  за санітарними  правилами і нормами цей процес організувати просто нереально.

 

 - Як можна боротися з таким виробниками?

- Має бути відповідне державне регулювання, прозорі правила гри для всіх учасників ринку  й великі штрафні санкції для порушників цих правил. Адже за цим стоїть безпека життя киян.

 

- А як щодо хліба, який нарізають й пакують безпосередньо в магазинах?

 

- Це теж нечесна конкуренція, де на руку виробникам працює сам покупець. Адже продаж такого хліба – це порушення санітарних норм:  після випікання хліб не проходить термічної обробки, і незрозуміло, в яких умовах зберігався цей продукт, що входить до його складу, хто його нарізав. Ми маємо перейти на 100-відсотково упаковану продукцію, де б були зазначені усі дані про продукт, це як своєрідний паспорт на виріб. Найголовніше, покупець чітко знатиме, хто виготовив цей продукт. Й тоді ми позбудемося тіньового ринку хліба.

 

- Які види обрядової здоби випікаються на ваших підприємствах?

 

- Це перш за все пасхальні вироби. До дня Св. Миколая  ми виробляємо пряник «Миколайчик». Ще у нас є «Валентинчики» до дня Св. Валентина. Наша гордість -  весільні короваї, які  можна замовити на будь-який смак, починаючи від 2,5 до 7 кг.

 

- Вся країна готується до Євро-2012. Чи плануєте випікати, якусь символічну продукцію до цього заходу?

 

- Ми теж готуємося. На цей період у нас буде випікатись сувенірний пряник та торти. Щоб вибрати оригінальне оформлення торту до футбольного чемпіонату, ми провели конкурс кондитерів, який був присвячений  Євро-2012. Та все ж думаю, що найбільшою популярністю користуватиметься саме «Київський торт», бо він має велику репутацію.

 

- За вашими прогнозами, яким буде цей рік для товариства «Київхліб»?

 

- По тенденціях відчутно, що рік буде складним. Адже постійно змінюються ціни на енергоносії. Є певні додаткові витрати на заробітну плату, медичний огляд, атестації робочих місць.  Але попри це, Київ завжди буде з хлібом, бо у нього є така компанія, як «Київхліб».

 

 

Спілкувалась Оксана ЛИСИНЮК, «Хрещатик»

 

Повернутися до списку новин