" />

Новини

27.01.2016
Чому взимку особливо корисно їсти житній хліб?
Чому взимку особливо корисно їсти житній хліб?

Відомо, що в давнину українці рідко страждали авітамінозами та хворобами, пов'язаними з браком клітковини і мікроелементів. Джерелом необхідних елементів був житній хліб.

У ньому містяться майже всі речовини, необхідні для людини. Саме тому збалансований раціон харчування, що включає житній хліб, можна назвати однією з головних складових здорового способу життя і збереження здоров'я.

ТМ «Київхліб» завжди турбується про своїх споживачів, тому пропонує широкий вибір житнього хліба, представлений на полицях магазинів. Спробуйте ввести в свій раціон цей хліб саме зараз, адже найбільшу користь від житнього хліба людина отримує взимку і навесні, коли організм особливо потребує мікроелементах, вітамінах, клітковині.

 Жито – один з найважливіших злаків. Корисні властивості зробленої з цієї культури борошна пояснюються вмістом амінокислоти лізин, життєво необхідної для організму людини. Крім цього, у житньому борошні є багато клітковини, а ще мікро - і макроелементів, вітамінів, мінеральних солей.

До складу житнього хліба входить в кілька разів більше магнію і калію, ніж у пшеничному хлібі. А за вмістом заліза житній хліб перевершує пшеничний. Крім того, корисні властивості цього продукту визначаються оптимальним співвідношенням вітаміну Е, хрому і селену. Це забезпечує захист організму людини від передчасного старіння і онкологічних хвороб.

Жито і зроблені з нього продукти багаті поліненасиченими жирними кислотами, такими як Омега-3 і Омега-6. Вони необхідні для зменшення рівня холестерину, а також для нормальної роботи серцево-судинної системи. Жито також допомагає виводити солі важких металів і токсини.

Зерна жита – це ще й багате джерело йоду. Ці корисні властивості особливо актуальні для мешканців тих територій, де спостерігається дефіцит цього мікроелемента, необхідної для правильного функціонування щитовидної залози, нервової системи, нормального росту.
 

Вживання житнього хліба допомагає покращувати обмін речовин, нормалізувати рівень холестерину і тим самим знижувати захворювання серцево-судинної системи.

 

Ще одна важлива властивість житнього хліба –  низька енергетична цінність. А це означає, що, вживаючи цей продукт постійно, можна одночасно знижувати вагу.

 

Завдяки технології виробництва «чорного» хліба на заквасці зберігаються майже всі компоненти зародка, зерна-оболонки, вітаміни, мінеральні речовини, білки, харчові волокна. Все це незамінні компоненти їжі людини. Саме житній хліб є лідером по їх змісту серед інших традиційних сортів хліба.

 

Крім цього, житній хліб допомагає стимулювати діяльність головного мозку і зміцнювати м'язи завдяки вмісту мінеральних речовин. А наявні в складі цього продукту вітаміни групи В роблять благотворний вплив на нервову систему людини.  

 

Встановлено, що за кількістю ферментів, вітамінів, амінокислот і мікроелементів «чорний» хліб значно перевершує білий. Термін зберігання житнього хліба більш тривалий,  завдяки підвищеній кислотності він захищений від цвілі.

Не забувайте, що хліб з житнього борошна є абсолютно натуральним продуктом, що не містить ні штучних добавок, ні розпушувачів, ні барвників. Не варто відмовляти собі в традиційному продукті, природного джерела енергії.

 

Їжте житній хліб, і будьте здорові!

 

 

 

 

 

Повернутися до списку новин