" />

Новини

14.04.2016
Засідання круглого столу «Хлібобулочні вироби в аспекті здорового харчування».
Засідання круглого столу «Хлібобулочні вироби в аспекті здорового харчування».

12 квітня 2016 року  в  рамках в рамках Міжнародного форуму харчової промисловості та упаковки IFFIP 2016, зокрема, ділової програми Міжнародної виставки «Хлібопекарська та кондитерська індустрія 2016» відбулося засідання  круглого столу «Хлібобулочні вироби в аспекті здорового харчування», організованого за сприяння та активної участі Всеукраїнської асоціації пекарів.

           В засіданні взяли  участь  представники хлібопекарної галузі України,  Міністерства аграрної політики і продовольства України, науковці та підприємці.

           Мета заходу - привернути увагу органів державної влади, суспільства та виробників  хлібобулочної продукції до проблеми формування потреби в правильному, здоровому харчуванні населення.

 

           Доповідачами круглого столу «Хлібобулочні вироби в аспекті здорового харчування» стали:

  •  Мороз М.А. , директор Департаменту продовольства Міністерства аграрної політики і продовольства;
  •  Дідковський І.М.,  автор і керівник національної програми профілактики «Україна здорова»;
  •  Ракша-Слюсарева О. А., кандидат медичних наук, доктор біологічних наук, професор, вчений секретар ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л.В. Громашевського НАМН України»;
  •  Каплуненко В.Г., доктор технічних наук, директор компанії «Наноматеріали і нанотехнології»;
  •  Колесник С.Д.,  зав. сектором наукових основ міжнародних регуляторних актів в сфері харчової та хімічної безпеки, організаційних послуг та консультацій ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя  Міністерства охорони здоров'я України»,  Секретар Національної комісії України з Кодексу Аліментаріус;
  •  Гакман О.І., студент Чернівецького торгово-економічного інституту КНТЕУ. 

           У своїй виступах доповідачі порушили широке коло питань стосовно здорового харчування. Зокрема, мова йшла  про якість реалізованих продуктів харчування, принципи здорового харчування, проблеми та перспективи у виробництві хлібобулочних виробів для здорового харчування. Учасники заходу обмінялися думками з приводу заходів, здатних вплинути на поліпшення харчування мешканців України.

            Учасники круглого столу розглянули теми національної програми профілактики «Україна здорова»,  продовольчої безпеки в контексті дерегуляції,  здорового харчування в сучасному світі, біологічних та фізико-хімічних особливостей мікроелементних комплексів на основі харчових кислот, отриманих з допомогою нанотехнологій. Були наведені результати досліджень використання хліба та хлібобулочних виробів для профілактики хронічних інфекційних захворювань, та порушені питання щодо регулювання надання інформації для споживачів про харчову цінність і корисні властивості для здоров'я в ЄС і Україні.

          Одним із ефективних шляхів вирішення проблеми профілактики і оздоровлення нації – є фортифікація харчових продуктів і, зокрема  борошна й борошняних продуктів, а також розповсюдження й впровадження відібраних ідей з фортифікації щодо створення нових харчових продуктів, зокрема продуктів із заданими властивостями.

        Автор і керівник національної програми профілактики «Україна здорова» Ігор Миколайович Дідковський ознайомив учасників з новітнім продуктом – борошном, збагаченим магнієм, що майже повністю засвоюється організмом та являється унікальним профілактичним засобом, що  сприяє нормалізації кров’яного тиску, знімає спазми м’язів та судин, позитивно впливає на серцево-судинну систему, має заспокійливу дію при порушенні сну та стресах, необхідний для укріплення кісткових тканин, тощо.

       Сучасний стан розвитку здорового харчування в Україні потребує урізноманітнення асортименту хлібобулочних виробів на ринку продуктів харчування. Перспективним є створення комплексно збагачених виробів, в яких передбачається поєднання основної сировини (пшеничного або житнього борошна) із нетрадиційною сировиною, а саме продуктами пророщених зернових  культур, соєвого, вівсяного та гречаного борошна, продуктами переробки насіння амаранту, композиції шротів (кунжуту, горіху, льону, моркви, гарбуза, тощо). Про це розповіли  кандидат медичних наук, доктор біологічних наук, професор, вчений секретар ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л.В. Громашевського НАМН України» Олена Анатоліївна Ракша-Слюсарева та студент Чернівецького торгово-економічного інституту КНТЕУ Олексій Іванович Гакман.

 

 

          Забезпечення безпеки харчової продукції оздоровчого сегменту є важливим питанням та обов’язковою вимогою для виробників харчової продукції в Україні та за кордоном.  Директор Департаменту продовольства Міністерства аграрної політики і продовольства Микола Анатолійович Мороз уточнив, що з 20 вересня 2017 року дотримання принципів НАССР вступить в силу для підприємств, які виробляють тваринницьку продукцію, потім з 20 вересня 2018 року норма стане обов'язковою для всіх підприємств харчової промисловості, крім малих, на яких працює до 5 осіб.   Мороз підкреслив, що мова йде не про отримання сертифіката НАССР, а про дотримання принципів даної системи.Здоров'я кожної людини безпосередньо залежить від того, що і як він їсть. Підвищення рівня захворювань, пов'язаних з ожирінням, діабетом, хворобами серця актуальні для нашої країни. Число людей з надмірною вагою і ожирінням продовжує зростати щорічно. Велике занепокоєння викликають проблеми збалансованості харчування школярів, так як недостатнє фінансування не дає змоги забезпечити учням освітніх установ повноцінне здорове харчування, що відбивається на показниках здоров'я.

 

ё

          Про основні вимоги до харчових продуктів, відповідність актуальним рішенням та регламентам ЄС та адаптацію національного законодавства доповів зав. сектором наукових основ міжнародних регуляторних актів в сфері харчової та хімічної безпеки, організаційних послуг та консультацій ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя Міністерства охорони здоров'я України»,  Секретар Національної комісії України з Кодексу Аліментаріус Сергій Дмитрович Колесник.

         За підсумками засідання круглого столу учасники прийняли Резолюцію, виконання якого дозволить зберегти здоров'я нації і зміцнити благополуччя в країні.

 

 Резолюція учасників засідання  круглого столу

 

«Хлібобулочні вироби в аспекті здорового харчування»

від 12 квітня 2016 року

  

Учасники   засідання круглого столу прийняли рішення:

 1.      Підтримати ініціативу Міністерства аграрної політики і продовольства по розробці та впровадженню програми «Здорове харчування»

2.      Звернутись до Міністерства аграрної політики і продовольства з рядом пропозицій:

 

ь                 Провести роботу по встановленню географічних провінцій з дефіцитом мікроелементів.

ь                 Звернутись до Академії медичних наук з розробки концепції здорового харчування в Україні

ь                 Проводити роботу по формуванню принципів здорового харчування

ь                 В програмі  «Шкільного харчування» передбачити  шкільну булочку (завжди національною їжею було молоко з хлібом)

ь                 Продовжити роботу над впровадженням фортифікації продуктів харчування, в тому числі введення нанотехнологій з виробництва хлібобулочних виробів

ь                 За допомогою потужної маркетингової компанії поліпшення інформованості населення з даної проблематики, і збільшення попиту на збагачені продукти харчування з боку споживачів, і як наслідок, збільшення прибутку підприємств харчової промисловості

ь                 Створити в Україні банк чистих культур для хлібопекарської, м'ясо-молочної, дріжджової галузей та медицини.

 

Повернутися до списку новин