" />

Новини

08.07.2016
Реформування системи державного регулювання цін на продукти харчування
Реформування системи державного регулювання цін на продукти харчування

7 липня Голова правління ПАТ Київхліб Володимир Череда взяв участь у засіданні  круглого  столу на тему «Реформування системи державного регулювання цін на продукти харчування». Під час якого представники бізнесу, галузевих асоціацій, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної регуляторної служби (ДРС), Держпродспоживінспекції (ДПСС) та Антимонопольного комітету (АМКУ) обговорили дію постанови № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)», яка в умовах сучасного ринку спотворює конкуренцію, руйнує виробництво, блокує інвестиції і призводить до росту цін. В  кінцевому результаті постанова №1548 також шкодить представникам соціально незахищених верств населення, яких, за задумом, цінове регулювання мусить підтримувати.

Мінекономрозвитку було наголошено на тому, що сьогодні адміністративне регулювання цін не виконує свої функції. «Дослідження показують, що ціни на продукти, які штучно регулюються, ростуть на 20% швидше, ніж відпущені ціни, – розповів директор департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Мінекономрозвитку Володимир Семеніхін – Ми маємо на меті усунути надмірне втручання держави в економіку та дебюрократизувати сферу ціноутворення, щоб український бізнес міг розвиватися в умовах здорової конкуренції», - сказав він.

Представники бізнесу, які взяли участь в обговоренні, підкреслили, що питанню про відміну постанови №1548 вже більше 10 років. «Хлібопекарі неодноразово зверталися до представників влади щодо негативного впливу адміністративного регулювання цін на роботу підприємств. У разі відміни постанови, за умов конкуренції, яка є на ринку, ціна на продукт, підвищуватися не буде. Це лише сприятиме інвестиціям у виробництво, поступовій модернізації та задоволенню потреб споживачів», - зазначає Володимир Череда . 

Учасниками круглого столу було домовлено підготувати спільне звернення від підприємств та Мінекономрозвитку щодо відміни постанови №1548.

 

Повернутися до списку новин