" />

Новини

16.11.2017
Заява ПАТ "Київхліб"

"ПАТ "КИЇВХЛІБ" стало відомо про те, що на 11.11.2017 р. (перші торги), 24.11.2017 р., (другі торги) 08.12.2017 р. (треті торги), 22.12.2017 р. (четверті торги) Фондом гарантування вкладів фізичних осіб призначено проведення відкритих електронних торгів (аукціону) з продажу ряду активів, що обліковуються на балансі ПАТ "КБ "ХРЕЩАТИК", серед яких значиться право вимоги за кредитними договорами ПАТ "КИЇВХЛІБ", що забезпечені нерухомим майном.

ПАТ "КИЇВХЛІБ" повідомляє, що заборгованість перед ПАТ "КБ "ХРЕЩАТИК" у ПАТ "КИЇВХЛІБ" відсутня, всі кредитні зобов’язання погашені, кредитні договори є припиненими. Правовідносини стосовно зазначених зобов’язань оскаржені в суді.

Так, 21.11.2016 р., за наслідками розгляду позовної заяви ПАТ "КИЇВХЛІБ" до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "КБ "Хрещатик", Окружний адміністративний суд міста Києва прийняв постанову, згідно якої задовольнив позовні вимоги частково, а саме визнано протиправним та скасовано рішення Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ "КБ "ХРЕЩАТИК", оформлене у вигляді протоколу засідання комісії з перевірки правочинів (інших договорів) за кредитними операціями, та зобов'язано Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "КБ "ХРЕЩАТИК" відновити становище, яке існувало до прийняття рішення про нікчемність правочинів згідно з повідомленням про нікчемність правочинів Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ "КБ "ХРЕЩАТИК".

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 13.04.2017 р., залишено в силі постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 21.11.2016 р.

Судами встановлено відсутність достатніх і обґрунтованих підстав для визнання нікчемними правочинів щодо переказу коштів ПАТ "КИЇВХЛІБ" на погашення кредиту згідно з кредитними договорами з ПАТ "КБ "Хрещатик".

Також, Рішенням Господарського суду міста Києва від 28.11.2016 р., яке залишене без змін Постановою Київського апеляційного господарського суду від 15.02.2017 р. та Постановою Вищого господарського суду України від 13.07.2017 р., та Рішенням Господарського суду міста Києва від 22.09.2017 р. визнано припиненими зобов'язання за кредитними договорами, визнано застави припиненими, скасовано записи про іпотеку та обтяження нежилих будівель та припинено обтяження нерухомого майна.

Предметом спорів ПАТ "КИЇВХЛІБ" до ПАТ "КБ "ХРЕЩАТИК" є визнання зобов'язань припиненими та скасування записів про державну реєстрацію прав.

Судами встановлено, що ПАТ "КИЇВХЛІБ" були сплачені на користь ПАТ "КБ "ХРЕЩАТИК" грошові кошти в якості погашення ним суми основної заборгованості за Кредитними договорами, а також відсотки за користування кредитом згідно відсоткових ставок, у зв’язку із чим, Кредитні договори є припиненими. Припиненим, також, є іпотека.

Тому, за відсутності правових підстав для обтяження предмета застави та іпотеки, позовні вимоги про скасування записів про іпотеку та обтяження нерухомого майна, а також про припинення обтяжень нерухомого майна є правомірними та обґрунтованими.

Тобто, судами підтверджено правомірність погашення кредиту згідно з кредитними договорами, припинено кредитні договори, припинено іпотеку та припинено обтяжень нерухомого майна.

А відтак, Фондом гарантування вкладів фізичних осіб безпідставно та неправомірно виставлено на торги право вимоги за кредитними договорами ПАТ "КИЇВХЛІБ", що забезпечені нерухомим майном.

Оскільки, правовідносини стосовно зазначених зобов'язань оскаржені в суді, торги ними будуть визнані незаконними.

Потенційний покупець таких прав вимоги ризикує втратити інвестовані в права вимоги кошти, а також понести додаткові витрати та бути втягнутим у судові спори.

Юристи ПАТ "КИЇВХЛІБ" звернулися до ПАТ "КБ "ХРЕЩАТИК" та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з вимогою скасувати торги з продажу ряду активів, що обліковуються на балансі ПАТ "КБ "ХРЕЩАТИК", серед яких значиться право вимоги за кредитними договорами ПАТ "КИЇВХЛІБ", що забезпечені нерухомим майном"

Повернутися до списку новин